OFERTA STUDIÓW CYWILNYCH
NA ROK AKADEMICKI 2016/2017!
III tura rekrutacji trwa do 21 września 2016 r.
ZAPISZ SIĘ NA STUDIA!
Jak co roku przygotowalismy dla kandydatów na studia ofertę praktycznych kierunków studiów, w specjalnościach dostosowanych do potrzeb rynku pracy związanych z lotnictwem i rynkiem lotniczym i nie tylko. Studia prowadzone są w systemie stacjonarnym (dzienne) i niestacjonarnym (zaoczne).
WYDZIAŁ LOTNICTWA
kierunek: LOTNICTWO I KOSMONAUTYKA (czytaj więcej o kierunku) ZAPISZ SIĘ!
- 3,5-letnie (7 semestrów) STUDIA INŻYNIERSKIE I stopnia (studia stacjonarne)
w specjalnościach: pilotaż statków powietrznych, awionika, bezzałogowe statki powietrzne (wybór specjalności dokonywany jest po III semestrze studiów)- 1,5-roczne (3 semestry) STUDIA MAGISTERSKIE II stopnia (studia stacjonarne i niestacjonarne)
w specjalności: eksploatacja statków powietrznych
kierunek: NAWIGACJA (czytaj więcej o kierunku) ZAPISZ SIĘ!
- 3,5-letnie (7 semestrów) STUDIA INŻYNIERSKIE I stopnia (studia stacjonarne i niestacjonarne)
w specjalnościach: eksploatacja infrastruktury nawigacyjnej portów lotniczych, zarządzanie ruchem lotniczym (wybór specjalności dokonywany jest po III semestrze studiów)- 1,5-roczne (3 semestry) STUDIA MAGISTERSKIE II stopnia (studia stacjonarne i niestacjonarne)
w specjalnościach: eksploatacja infrastruktury nawigacyjnej portów lotniczych, zarządzanie ruchem lotniczym
WYDZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO I LOGISTYKI
kierunek: BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE (czytaj więcej o kierunku) ZAPISZ SIĘ!
- 3-letnie (6 semestrów) STUDIA LICENCJACKIE I stopnia (studia stacjonarne i niestacjonarne)
w specjalnościach: bezpieczeństwo i ochrona lotnisk, ochrona osób i mienia, zarządzanie kryzysowe, bezpieczeństwo i obsługa pasażera w transporcie lotniczym (wybór specjalności dokonywany jest po II semestrze studiów)- 2-letnie (4 semestry) STUDIA MAGISTERSKIE II stopnia (studia stacjonarne i niestacjonarne)
w specjalnościach: bezpieczeństwo i ochrona lotnisk, zarządzanie bezpieczeństwem w organizacjach lotniczych (wybór specjalności dokonywany jest po rozpoczęciu studiów)
kierunek: LOGISTYKA (czytaj więcej o kierunku) ZAPISZ SIĘ!
- 3,5-letnie STUDIA INŻYNIERSKIE I stopnia (studia stacjonarne i niestacjonarne)
w specjalnościach: logistyka lotnictwa, zarządzanie obsługą na lotnisku, logistyka wojskowa (wybór specjalności dokonywany jest po II semestrze studiów)- 1,5-roczne (3 semestry) STUDIA MAGISTERSKIE II stopnia (studia stacjonarne i niestacjonarne)
w specjalnościach: logistyka lotnictwa, zarządzanie obsługą na lotnisku, logistyka wojskowa
REKRUTACJA NA STUDIA PROWADZONA JEST DROGĄ ELEKTRONICZNĄ I ODBYWA SIĘ W NASTĘPUJĄCY SPOSÓB:
- KROK 1: załóż konto w internetowej rejestracji kandydatów - masz czas do 21 września 2016 r.
- KROK 2: wypełnij wszystkie wymagane pola dotyczące danych osobowych (m.in. imię i nazwisko, adres do korespondencji, telefon itd.)
- KROK 3: dokonaj wyboru kierunku (lub kierunków) studiów, na które chcesz być przyjęty
- KROK 4: po otrzymaniu wyników matury wprowadź je NIEZWŁOCZNIE na swoim koncie w internetowej rejestracji kandydatów (w przedmiocie do wyboru wprowadź wynik najlepiej zdanego przedmiotu spośród przedmiotów do wyboru)
- KROK 5: dokonaj opłaty rekrutacyjnej
- KROK 6: czekaj na informację o wstępnym zakwalifikowaniu na listę kandydatów (otrzymasz ją na swoje konto w internetowej rejestracji kandydatów oraz znajdziesz na stronach internetowych uczelni))
- KROK 7: po otrzymaniu informacji o wstępnym zakwalifikowaniu na wybrany kierunek dostarcz do nas w wyznaczonym terminie komplet wymaganych dokumentów (do siedziby Uczelni lub drogą pocztową)
- KROK 8: odbierz decyzję o przyjęciu na studia (otrzymasz ja składając dokumenty lub pocztą), a w paździeniku weź udział w uroczystej immatrykulacji (uroczystość przyjęcia w poczet studentów) - od tej chwili jesteś studentem SZKOŁY ORLĄT !
O przyjęcie na studia pierwszego stopnia (inżynierskie lub licencjackie), mogą ubiegać się osoby, które posiadają świadectwo dojrzałości. Podstawą przyjęcia na studia pierwszego stopnia (studia stacjonarne i niestacjonarne), są wyniki matury ustalane na podstawie świadectwa dojrzałości.
O przyjęcie na studia drugiego stopnia mogą ubiegać się kandydaci posiadający dyplom ukończenia studiów wyższych i tytuł zawodowy licencjata, inżyniera lub magistra. Kwalifikacja na studia odbywa się na podstawie ocen na dyplomie ukończenia studiów będącym podstawą do ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia.
O zakwalifikowaniu się na studia niestacjonarne drugiego stopnia decyduje kolejność składania dokumentów (do wyczerpania limitu miejsc).
Szczegółowe zasady kwalifikacji oraz sposób przeliczania wyników matury znajdziecie w zakładce Zasady kwalifikacji na studia.
Uczelnia oferuje osobom przyjętym na studia bardzo dobre warunki studiowania,
w tym:
- nowoczesne zaplecze dydaktyczne, w tym laboratoryjne
- fachową, wysoko wykwalifikowaną kadrę dydaktyczno-naukową posiadającą bogate, praktyczne doświadczenie zawodowe związane z kierunkami kształcenia (zdobyte głównie w służbach mundurowych)
- własne zaplecze szkoleniowe w postaci:
- Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego dysponującego najnowocześniejszymi symulatorami, własnymi samolotami i śmigłowcami szkoleniowymi, posiadającego uznane certyfikaty krajowe i międzynarodowe,
- Ośrodka Szkolenia Służb Ruchu Lotniczego dysponującego symulatorami kontroli ruchu lotniczego, posiadającego uznane certyfikaty krajowe i międzynarodowe
- Ośrodka Szkolenia Mechaników Obsługi Technicznej
- Ośrodka Kształcenia Specjalistycznego Języka Angielskiego - Aviation English
- bardzo dobre zaplecze socjalne w postaci:
- AKADEMIKÓW (opłaty za miejsce od 330 zł do 405 zł miesięcznie)
- STOŁÓWKI STUDENCKIEJ
- KLUBU UCZELNIANEGO
- OBIEKTÓW SPORTOWYCH
- WSPARCIE STYPENDIALNE w postaci:
- najwyżych w kraju stypendiów socjalnych (ich wysokość w zależności od dochodu wynosi od 200 do 1.000 zł!),
- stypendiów rektora (za wyniki w nauce lub sporcie),
- stypendiów specjalnych dla niepełnosprawnych,
- zapomóg,
- własnego funduszu stypendialnego, przeznaczanego przede wszystkim na studencką wymianę międzynarodową!!!