fbpx
  1. KAŻDA osoba planująca podróż służbową poza granicę kraju powinna w pierwszej kolejności złożyć pisemny wniosek do Rektora – Komendanta o zgodę na wyjazd, uzasadniając tę konieczność. Jeżeli wyjazd został ujęty w Planie Współpracy Międzynarodowej na dany rok, należy powołać się na pozycję z planu.
  2. Po uzyskaniu zgody należy wypełnić pierwszą stronę "Wniosku o odbycie podróży pracownika" i wraz z kopią wniosku do Rektora – Komendanta, złożyć w Biurze Projektów i Współpracy (Biuro).
  3. Jeżeli konieczne jest wcześniejsze uiszczenie opłaty konferencyjnej / opłaty za szkolenie, należy przedstawić dokumenty / wydruki potwierdzające wysokość opłaty, dane odbiorcy oraz dane bankowe konieczne do dokonania przelewu.
  4. W przypadku konieczności użycia karty kredytowej, należy pozyskać z Kwestury wzór wniosku o użycie karty i wypełnić zgodnie z instrukcjami.
  5. W przypadku konieczności ubiegania się o wizę, zgodnie z Zarządzeniem, pracownicy Biura mają obowiązek udzielić wszelkiej niezbędnej pomocy, jednak nie przechodzą oni procedury wizowej za osobę wyjeżdżającą. W przypadku konieczności udania się do Ambasady danego kraju, osoba wyjeżdżająca udaje się tam osobiście.

Uwaga !

Podstawą wyjazdów za granicę jest PLAN WSPÓŁPRACY MIĘDZYNARODOWEJ WSOSP (pobierz) na dany rok kalendarzowy. Wszystkie inne przedsięwzięcia nie ujęte w planie, a wynikłe w trakcie jego obowiązywania mogą być wprowadzone do planu na podstawie zatwierdzonego pisemnego wniosku do Rektora - Komendanta WSOSP w miarę posiadanych środków na ich realizację. Po akceptacji wniosku przez Rektora-Komendanta osoby planujące wyjazd służbowy za granicę zobowiązane są postępowania zgodnie z procedurami wyjazdowymi.

Żołnierze zawodowi, którzy planują wyjazd w celach szkoleniowych, zobowiązani są do zgłoszenia tego faktu do Działu Organizacyjno Personalnego WSOSP najpóźniej 3 miesiące przed planowanym terminem wyjazdu w celu uzyskania z Departamentu Kadr MON rozkazu personalnego. Brak takiego rozkazu będzie skutkował nieudzieleniem zgody na wyjazd.

 

Dokumenty wyjazdowe należy składać do Biura (Ilona SKOCZEWSKA, Małgorzata BERNAT) w wersji elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., nie później niż 14 dni przed planowanym terminem wyjazdu. Ewentualnie w uzasadnionych przypadkach w terminie umożliwiającym dokonanie wymaganych przedsięwzięć związanych z wyjazdem (dokonanie przedpłat, zakup biletów, uzyskanie wiz, weryfikacja danych, itp.)

Po weryfikacji w/w dokumentów przez pracownika Biura wyjeżdżający powinien postępować zgodnie z przyjętym obiegiem dokumentów w WSOSP (Wniosek o odbycie podróży pracownika oraz Zarządzenie wyjazdu za granicę powinny zostać podpisane przez osobę ubiegającą się o wyjazd, przełożonego tej osoby, Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej, Kwestora oraz ostatecznie zatwierdzone przez Rektora – Komendanta), po czym Zarządzenie wyjazdu za granicę z kompletem podpisów powinno zostać zarejestrowane w Kancelarii Jawnej.

Bilety, w uzgodnieniu z wyjeżdzającymi, rezerwuje i wykupuje Pracownik Biura, tel.: 261 519 580, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Uwaga !

W związku z zawarciem przez WSOSP umowy z ubezpieczycielem nie jest już konieczne wykupowanie ubezpieczenia na wyjazd na własną rękę. Każdy wyjazd, każdego pracownika na terenie całego świata jest objęty ubezpieczeniem.

ŚWIADCZENIA PRZYSŁUGUJĄCE WYJEŻDŻAJĄCYM

Osobom wyjeżdżającym w celach służbowych przysługują diety oraz ryczałty w wysokości określonej w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ1) z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej (pobierz).

W przypadku pracowników cywilnych wyjeżdżających w celach szkoleniowych zastosowanie ma ROZPORZĄDZENIE MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO1) z dnia 12 października 2006 r. w sprawie warunków kierowania osób za granic´ w celach naukowych, dydaktycznych i szkoleniowych oraz szczególnych uprawnień tych osób (pobierz).

ROZLICZENIE PODRÓŻY

Osoby kierowane za granicę, po powrocie z podróży, w terminie 14 dni od daty zakończenia podróży, zobowiązane są do:

  • złożenia w Biurze Projektów i Współpracy Sprawozdania z wyjazdu za granicę (do pobrania),
  • Rozliczenie kosztów zagranicznej podróży służbowej (do pobrania), w Biurze, a następnie Kwesturze WSOSP,
  • przekazania do Biblioteki Głównej materiałów informacyjnych pozyskanych w rezultacie wyjazdu za granicę, mających istotne znaczenie naukowo-dydaktyczne.

Uwaga !

Rozliczenie finansowe może zostać dokonane wyłącznie po wcześniejszym złożeniu w Biurze sprawozdania z wyjazdu.

Podstawę rozliczenia kosztów wyjazdu stanowią rachunki, faktury, bilety, potwierdzenie uczestnictwa w imprezach naukowych. Jeżeli nie było możliwe uzyskanie w/w dokumentów, wyjeżdżający składa pisemne oświadczenie o dokonanym wydatku i przyczynach braku jego udokumentowania.

PRZEPISY STOSOWANE W WSOSP PRZY REALIZACJI WYJAZDÓW ZA GRANICĘ

1. Zarządzenie Rektora – Komendanta Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych nr 47 z dnia 29.06.2016r. w sprawie wprowadzenia "Instrukcji planowania, realizacji, finansowania i rozliczania przedsięwzięć współpracy międzynarodowej w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie" 

Zał nr 1 Plan wspólpracy międzynarodowej
Zał nr 2 Wniosek o odbycie podróży pracownika
Zał nr 2a Wniosek o odbycie podróży osoby niebedącej pracownikiem
Zał nr 3 Zgoda na potrącenie zaliczki
Zał nr 4 Zarządzenie wyjazdu za granice
Zał nr 5 Oświadczenie o ubezpieczeniu zasady
Zał nr 6 Podanie o urlop pracownika zasady
Zał nr 7 NATO Travel Order zasady
Zał nr 8 Rozliczenie finansowe zasady
Zał nr 9 Sprawozdanie
Zał nr 10 Program i kosztorys pobytu delegacji zagranicznej
Zał nr 11 Karta instruktażu

2. Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 października 2006 r. w sprawie warunków kierowania osób za granicę w celach naukowych, dydaktycznych i szkoleniowych oraz szczególnych uprawnień tych osób.

3. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej (Dz.U.2013.167).

4. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 25 marca 2002 r. w sprawie warunków ustalania oraz sposobu dokonywania zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych, motocykli i motorowerów niebędących własnością pracodawcy (Dz. U. Nr 27, poz. 271).

5. Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 16 grudnia 2009r. w sprawie należności pieniężnych żołnierzy zawodowych za przeniesienia, przesiedlenia i podróże służbowe (Dz. U. Nr 221, poz. 1744).

6. Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 19 maja 2004r. w sprawie należności dla żołnierzy niezawodowych za podróże służbowe (Dz. U. Nr 135, poz. 1448).