fbpx

W piątek 8 listopada 2013 r. w Parku Akademickim UMCS w Lublinie odbyła się I-a runda Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w biegach przełajowych.

Impreza ta połączona była z Lubelską Uniwersjadą - Mistrzostwami Studentów I roku. W zawodach, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn zwyciężyli studenci Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych z Dęblina, którzy po roku przerwy powrócili do rywalizacji akademickiej w regionie. Jako pierwsze ok. godz. 12.30 na starcie zameldowały się Panie, które rywalizowały w biegu głównym na dystansie 1400 m. Oto wyniki:

5. szer.pchor. Izabela Furtak

6. plut.pchor. Iwona Januszyk

9. sierż.pchor. Anna Szynwelska

10. szer.pchor. Karolina Gibas.

Około godz. 12:45 na trasę wyruszyli mężczyźni, którzy mieli do pokonania dystans o długości 2000 m. Wyniki:

7. plut. pchor. Robert Pieprzycki

15. szer. pchor. Jakub Buchwald

19. Przemysław Madejski

20. szer. pchor. Błażej Siwek.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęły studentki WSOSP Dęblin, na drugim zawodniczki PWSZ Zamość, natomiast tuż za nimi na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki UP Lublin. Wśród panów tryumfowali studenci Politechniki Lubelskiej, drugie miejsce zajęli zawodnicy UMCS, a na trzecim miejscu uplasowali się studenci WSOSP Dęblin. Podsumowując w drużynowej klasyfikacji generalnej „Szkoła Orląt” po pierwszej rundzie ligi akademickiej zajmowała pierwsze miejsce.