Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca. Od 14 października na terenie całego kraju żołnierze będą spotykać się z Polakami i zachęcać ich, by wstępowali do wojska.
Chcemy, aby Wojsko Polskie było liczniejsze, aby młodzi ludzie wiązali swoją przyszłość z Wojskiem. To innowacyjna kampania, wykorzystująca nowoczesne formy przekazu. Jej zadaniem jest doprowadzenie do tego, aby w przyszłym roku do Wojska Polskiego przystąpiło 10 tysięcy nowych żołnierzy – powiedział Mariusz Błaszczak minister obrony narodowej w Lublinie inaugurując kampanię Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej.
Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej będzie realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”. Co miesiąc w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszą mobilne zespoły rekrutacyjne złożone z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych.
Dlaczego warto przystąpić do Wojska Polskiego? Ze względu na poczucie służby Ojczyźnie, ze względu na prestiż munduru, ze względu na możliwość zdobycia ciekawych doświadczeń, spotkania ludzi z pasją, którzy są w otoczeniu środowiska międzynarodowego, ponieważ Wojsko Polskie jest bardzo aktywne w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego. To możliwość doskonalenia własnych umiejętności, możliwość kształcenia – stwierdził szef MON.
Polska armia powinna być liczniejsza, dlatego głównym celem organizatorów kampanii jest zachęcenie młodych ludzi, by planując swoją przyszłość, wzięli pod uwagę możliwość zostania żołnierzem zawodowym. O potrzebach polskich Sił Zbrojnych mówi się wiele, warto jednak zwrócić też uwagę na korzyści, jakie niesie ze sobą służba wojskowa: stałość i pewność zatrudnienia, możliwość zdobycia specjalistycznych kwalifikacji oraz atrakcyjne perspektywy rozwoju zawodowego i osobistego.
Celem kampanii Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej jest zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej i obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz w korpusach osobowych − szeregowych, podoficerów i oficerów.
Szczegółowy plan kampanii i lista miejsc, w których można będzie w tzw. tygodniach rekrutacyjnych spotkać żołnierzy i uzyskać potrzebne informacje, są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej.
źródło: MON
Lotnicza Akademia Wojskowa wzięła udział w uroczystej inauguracji kampani, która odbyła się 14.10. 2018 r. w Lublinie.