Lotnicza Akademia Wojskowa bierze udział w XXVII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego MSPO w Kielcach. W tegorocznej edycji targów swoją ofertę prezentuje ponad 600 wystawców z 32 krajów. Jest to najważniejsze wydarzenie branży zbrojeniowej w Europie i co roku ściąga do Kielc kilkanaście tysięcy gości z całego świata. Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Salon organizowany jest we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej oraz Ministerstwami innych resortów, które mają swoich przedstawicieli w Komitecie Honorowym oraz Radzie Programowej MSPO.

Najważniejszymi gośćmi, którzy w tym roku odwiedzili stoisko Lotniczej Akademii Wojskowej byli Prezydent Andrzej Duda wraz z  Ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem, których przywitał Rektor-Komendant LAW gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk. Natomiast Prorektor ds. wojskowych płk. pil. dr inż. Krzysztof Cur zapoznał przedstawicieli zagranicznych sił powietrznych  z  procesem kształcenia i funkcjonowaniem „Szkoły Orląt” oraz przedstawił ofertę edukacyjną i bazę szkoleniową.

Jak zawsze ogromną popularnością cieszy się stanowisko Lotniczej Akademii Wojskowej. Można na nim zobaczyć m.in. symulator Elite, który jest wykorzystywany do szkolenia i treningu w  lotach według wskazań przyrządów. Fani statków powietrznych mogą również obejrzeć śmigłowiec Guimbal Cabri G2, na którym studenci Uczelni budują nalot do licencji PPL. Uczniowie szkół mundurowych mieli możliwość wypróbowania swoich sił na lotniczo-gimnastycznym przyrządzie specjalnym – kole reńskim. Ćwiczenia na tym urządzeniu pomagają zwiększyć tolerancję na przyspieszenia oraz łagodzą objawy choroby powietrznej. Na stoisku znajduje się także symulator VR obsługi przedlotowej  Airbusa A321, a także prezentowane są bezzałogowe statki powietrzne, na których podchorążowie prezentują m.in. zasadę działania głowicy video.

Tradycją Międzynarodowego Salony Przemysłu Obronnego jest przyznawanie nagród Defender. Do tej prestiżowej nagrody został zgłoszony autorski model samolotu w całości zaprojektowany i wykonany przez studentów z Koła Naukowego Młodych Konstruktorów. Istotą projektu było stworzenie platformy badawczej, która będzie testować uniesienie jak największego ciężaru przy zachowaniu jak najmniejszej masy własnej.

Kieleckie targi wpisały się już na stałe w kalendarz wiodących imprez wystawienniczych w kraju. Stały się niepowtarzalnym miejscem wymiany doświadczeń oraz integracji środowisk wojskowych i przedstawicieli świata nauki. MSPO to również forum spotkań, rozmów i nawiązywania nowych kontaktów dla wszystkich wyższych uczelni wojskowych.