Przy dźwiękach „Marsza Lotników” Dziekan i Rada Wydziału w dniu 6 lipca 2018 roku na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki rozpoczęła uroczyste Absolutorium zwieńczające wiele lat pracy studentów kończących studia na Wydziale. W uroczystości udział wzięli tegoroczni absolwenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego stopnia (inżynierskich i licencjackich) oraz drugiego stopnia (magisterskich) z dwóch kierunków studiów: Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki. Uroczystość odbyła się w Klubie Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w sali widowiskowej i zgromadziła nie tylko tegorocznych absolwentów, ale także ich rodziny oraz zaproszonych gości. Uroczystość poprowadził Prodziekan ds. dydaktycznych i studenckich Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki ppłk dr inż. Krzysztof OGONOWSKI.
W uroczystym zakończeniu wziął udział przedstawiciel władz WSOSP- prorektor ds. kształcenia i studenckich płk dr inż. Adam WETOSZKA, przedstawiciele władz Wydziału Lotnictwa, reprezentanci polskich uczelni wyższych w tym Akademii Sztuki Wojennej oraz instytutów naukowo-badawczych. Studenci zgodnie z tradycją akademicką byli ubrani w tradycyjne togi i birety z wyhaftowanym logiem WBNiL. Łącznie, w roku akademickim 2017/2018 w Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki studia I i II stopnia ukończyło 281 absolwentów, z czego na kierunku Logistyka – 112 a na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe - 169. Po oficjalnym otwarciu uroczystości Dziekan dr hab. Adam Radomyski podsumował roczną działalność naukową i dydaktyczną Wydziału i podziękował za pracę i trud włożony w rozwój Wydziału i promowanie kolejnych pokoleń absolwentów.
Za bardzo wysokie wyniki w nauce, to jest uzyskanie dyplomu ukończenia studiów z wyróżnieniem Dziekan i Rada Wydziału uhonorowali Dyplomem Uznania i nagrodą rzeczową szczególnie wyróżniających się absolwentów Naszego Wydziału, byli to:
- Absolwent studiów stacjonarnych II stopnia kierunku Logistyka
- mgr Marek ZARĘBA; - Absolwent studiów niestacjonarnych II stopnia kierunku Logistyka
- mgr Paweł NOCEK.
Za bardzo wysokie wyniki w nauce tj. najwyższą średnią ocenę za studia uhonorowano Dyplomem Uznania i nagrodą rzeczową następujących studentów:
- mgr Marek ZARĘBA
- lic. Klaudia SZCZĘSNA
- lic. Anna TUREK
- mgr Sylwia PAWLAK
- mgr Iwona NOWALSKA
- inż. Roksana KONSTANTY
- mgr Karolina BAŃKOWSKA
- mgr inż. Magdalena ZWIERZ
- mgr Piotr ROMAŃSKI
- lic. Piotr BIENIARZ
W konkursie na najlepszą pracę dyplomową napisaną i obronioną na WBNiL w roku akademickim 2017/2018 wyróżniono, aż 12 osób w czterech kategoriach następującymi nagrodami:
- nagrodą 1 stopnia: magistra Marka ZARĘBĘ za pracę:
„Logistyka zwrotna na przykładzie producenta geowłókniny wykorzystywanej w obiektach lotniskowych” napisaną pod kierunkiem pani dr hab. inż. Olimpii Kunert;
- nagrodą 1 stopnia: magistra Piotra ROMAŃSKIEGO za pracę:
„Proces konsolidacji polskiego przemysłu obronnego w latach 1989-2016 oraz wybrane programy modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP” napisaną pod kierunkiem dr hab. Adama RADOMYSKIEGO.
- nagrodą 1 stopnia: inżynier Roksanę KONSTANTY za pracę:
„Działania portu lotniczego Kraków-Balice w świetle reguł konkurencji ” napisaną pod kierunkiem pani dr hab. inż. Olimpii Kunert;
- nagrodą 1 stopnia: licencjata Igę PIASKOWSKĄ za pracę:
„Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa powietrznego” napisaną pod kierunkiem dr inż. Adama RURAKA.
- nagrodą 2 stopnia: magistra Agatę GŁĄCZYŃSKĄ za pracę:
„Szkolenie członków Ochotniczej Straży Pożarnej w zakresie logistycznego zabezpieczenia działań ratowniczo-gaśniczych w wypadkach lotniczych” napisaną pod kierunkiem dr hab. Adama Radomyskiego;
- nagrodą 2 stopnia: magistra Piotra ZYSK za pracę:
„Sprawność komunikacyjna pracowników portu lotniczego a preferowany przez nich styl funkcjonowania w organizacji lotniczej i kierowania tego typu organizacją” napisaną pod kierunkiem dr hab. Janusza ŚLUSARSKIEGO.
- nagrodą 2 stopnia: inżynier Monikę WAROWNĄ za pracę:
„Analiza rozwiązań konstrukcyjnych środków transportu lotniskowego w aspekcie poprawy efektywności przepływu towarów” napisaną pod kierunkiem pana dr inż. Stefana KROPA ;
- nagrodą 2 stopnia: licencjata Igę KAROLAK za pracę:
„Aplikacja wspomagająca proces nauczania przedmiotu: „Budowa i eksploatacja statków Powietrznych” napisaną pod kierunkiem dr inż. Krzysztofa OGONOWSKIEGO.
- nagrodą 3 stopnia: magistra Pawła NOCKA za pracę:
„Wpływ zmian w zarządzaniu komunikacją zbiorową na jakość świadczonych usług na przykładzie gminy-miasta Puławy” napisaną pod kierunkiem dr hab. inż. Tadeusza CISOWSKIEGO;
- nagrodą 3 stopnia: magistra Paulinę KOZIEŁ za pracę:
„Profilowanie osobowości terrorysty i jego obraz na podstawie opinii studentów” napisaną pod kierunkiem dr hab. Janusza ŚLUSARSKIEGO.
- nagrodą 3 stopnia: inżynier Rafała PIWOŃSKIEGO za pracę:
„Analiza możliwości transportowych bazy lotniczej pełniącej funkcję Wojskowego Oddziału Gospodarczego” napisaną pod kierunkiem pana dr inż. Czesława WOJDATA;
- nagrodą 3 stopnia: licencjata Kingę DERSZNIAK za pracę:
„Terroryzm na tle innych działań nieregularnych” napisaną pod kierunkiem dr hab. Elżbiety POSŁUSZNEJ.
Za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe, reprezentowanie na forum krajowym i międzynarodowym oraz działalność organizacyjną i naukową promującą Wydział Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki oraz wysokie zaangażowanie w pracach kół naukowych uhonorowano Dyplomem Uznania i nagrodą rzeczową następujących absolwentów:
- mgr Iga KAROLAK
- mgr Agata GŁĄCZYŃSKA
- mgr Michał KOŁODZIEJ
- lic. Karolina KASPRZAK
- lic. Ewelina SIDORCZUK
Po wręczeniu nagród mianowania studentów ostatnich roczników studiów na Absolwentów Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki dokonał Dziekan WBNiL prof. nadzw. dr. hab. Adam RADOMYSKI, a wręczenia Kart Absolutoryjnych - symbolicznych dokumentów potwierdzający oficjalne zakończenie studiów - Prodziekan ds. naukowych płk dr hab. Piotr MALINOWSKI. Podsumowania roku akademickiego w imieniu studentów dokonała absolwentka studiów magisterskich Agata GŁĄCZYŃSKA, która życzyła osobom kończącym studia i rozpoczynającym nowy etap w życiu, pomyślności w realizacji osobistych i zawodowych planów.
Zgodnie z tradycją akademicką oficjalną część Absolutorium zakończyło odśpiewanie przez zebranych pieśni Gaude Mater Polonia. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na życzenia dla tegorocznych absolwentów i pozowanie do pamiątkowych zdjęć.
Wideorelacja iTV WISŁA Telewizja Internetowa