W dniu 09 marca 2018 r. na terenach Zielonych Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych obyła się II runda Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych.

Na wymagającej trasie przełajowej w klasyfikacji indywidualnej zawodnicy WSOSP uzyskali następujące rezultaty:

- 16 miejsce pchor. PIOTROWSKI Olgierd;

W klasyfikacji zespołowej II rundy Akademickich Mistrzostw Woj. Lubelskiego w biegach przełajowych „Nasze Panie” zajęły czwarte miejsce. Wśród panów tryumfowali również zawodnicy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina. „Nasza” męska reprezentacja zajęła wysokie 2 miejsce. W klasyfikacji końcowej po dwóch rundach Akademickich Mistrzostw Panie zajęły 3/4 miejsce wraz z Państwową Szkoła Wyższą z Białej Podlaskiej (po 121 pkt). Natomiast Panowie zajęli 2 miejsce (83 pkt.) ustępując tylko Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina.

Kierownikiem-trenerem Reprezentacji WSOSP był adiunkt ZWF dr Robert JĘDRYS.