Szanowni Państwo
W dniu 29.12.2018r. kończę zawodową służbę wojskową w Lotniczej Akademii Wojskowej w „Szkole Orląt”. To dla mnie szczególna chwila ponieważ w sumie przesłużyłem ponad 38 lat wliczając uczelnię wojskową (1980-1984).
Pierwsze moje miejsce pracy było w 26 Brygadzie Rakietowej w Gryficach (1984-1989), następnie służyłem w 3. Brygadzie Radiotechnicznej we Wrocławiu (1989-2006), krótko służyłem w 3.Korpusie Obrony Powietrznej (2006-2007) i trafiłem w 2007 roku do Szkoły Orląt, gdzie przesłużyłem ponad 11 lat. W swojej służbie w jednostkach wojskowych byłem związany ze sprawami szeroko pojętej kultury fizycznej i szkolenia ogólnowojskowego. Tam zdobyłem duże doświadczenie jako oficer, trener, badacz i wychowawca. Moje doświadczenie stanowiło mocną podstawę do służby w Szkole Orląt. Wszystko co robiłem było poparte badaniami naukowymi, które przełożyły się na wymierne korzyści sportowe w jednostkach wojskowych. Doświadczenie i kolejne eksperymenty w Szkole Orląt pomogły mi przy współpracy wielu podmiotów naukowych unowocześnić ukierunkowane i specjalne przygotowanie fizyczne podchorążych-pilotów do lotów. Z czego jestem bardzo dumny. Intensyfikacja pracy w służbie wojskowej doprowadziła do tego, że zapomniałem o tym, że muszę ustawowo opuścić szeregi armii.
Z tej okazji chciałem podziękować wszystkim towarzyszom broni za dotychczasową współpracę i pomoc w służbie wojskowej w jednostkach wojskowych i w Szkole Orląt, a przede wszystkim żołnierzom-sportowcom i przedstawicielom Koła Naukowego” Psychofizycznego przygotowania do lotów”, którzy swoją postawą zasłużyli na najwyższe uznanie. Panu Rektorowi LAW gen. bryg. pil. dr Piotrowi Krawczykowi i pozostałym członkom władzy Uczelni dziękuję za dotychczasową współpracę i życzę dalszych sukcesów w reformowaniu Uczelni a kadrze naukowo-dydaktycznej najlepszych osiągnięć naukowych. Pracownikom cywilnym wojska, którzy bardzo pomagali w organizacji ważnych przedsięwzięć OSFiK bardzo dziękuję. Serdeczne podziękowania należą się naukowcom, którzy współpracują z Ośrodkiem Szkolenia Fizycznego i Kondycyjnego Przygotowania do Lotów a reprezentują nw. instytucje tj. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Łódzki Uniwersytet Medyczny, Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej w Warszawie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Akademia Wychowania Fizycznego Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, IV Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu.
Słowa podziękowania kieruję do najbliższych współpracowników OSFiK i życzę im dalszych sukcesów naukowych i dydaktycznych. Serdeczne podziękowania kieruję również dla współpracowników i przełożonych merytorycznych z Zarządu P3/P7 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.
Uroczystość pożegnania odbędzie się w dniu 21.12.2018r.o godzinie 10.00 w sali tradycji na którą serdecznie wszystkich zapraszam.
Kierownik Ośrodka Szkolenia Fizycznego
i Kondycyjnego Przygotowania do Lotów (OSFiK)
płk dr hab. Zbigniew Wochyński, prof. LAW