W dniu 17 marca 2017 r. na Stadionie Miejskim w Adamowie obyła się II runda Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych.

Na wymagającej trasie przełajowej w klasyfikacji indywidualnej zawodnicy WSOSP uzyskali następujące rezultaty:

- 23 miejsce pchor. IWANIUK Adrian.

W klasyfikacji zespołowej II rundy Akademickich Mistrzostw Woj. Lubelskiego w biegach przełajowych „Nasze Panie” zajęły wysokie trzecie miejsce. Pierwsze miejsce zajęły zawodniczki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina. Wśród panów tryumfowali zawodnicy „Szkoły Orląt” z Dęblina. Drugie miejsce Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina natomiast trzecie miejsce zajął Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II z Lublina. Kierownikiem-trenerem Reprezentacji WSOSP był adiunkt ZWF dr Robert JĘDRYS.