W sobotę 31 grudnia 2011 r., st. szer. pchor. Michał BRESZKA został zaproszony przez niemieckich organizatorów do uczestnictwa w corocznym Biegu Sylwestrowym.

Impreza, która odbyła się w miejscowości Trier, nazywa się „Bitburger Silvesterlauf”. W bardzo silnej światowej obsadzie biegu uczestniczyło 92 zawodników, m.in. z Niemiec, Etiopii, Kenii, Belgi, Francji, Szwajcarii, Maroka, Erytreii oraz Polski. Na trasie o długości 8 km. naszą Uczelnię promował i reprezentował st. szer. pchor. Michał BRESZKA. Nasz reprezentant ostatecznie zajął XXI miejsce z czasem 24 min. i 31 sek. Miejsce może odległe, ale należy podkreślić, że warunki w których odbywał się bieg sprzyjały w uzyskiwaniu bardzo dobrych wyników. Dowodem tego jest imponującą średnia z którą „nasz” podchorąży pokonał każdy kilometr trasy - 3:08,8/km (zwycięzca Etiopczyk Girmet Mosinet 2:49/km). Ponadto patrząc na etap przygotowań Michała i czas rozegrania biegu (grudzień), daje to dobre prognozy przed czerwcowymi Mistrzostwami Wojska Polskiego w biegach przełajowych, które odbędą się w tym roku w Poznaniu. Michał w klasyfikacji zawodników z Polski zajął wysokie II miejsce, ulegając jedynie o 1 sekundę sierż. rez. Adamowi DRACZYŃSKIEMU (Grunwald Poznań), który w roku 2010 został Wojskowym Mistrzem Świata w Maratonie.

Po biegu Michał podziękował kibicom za doping oraz za wiarę w jego możliwości - myślę, że moich kibiców nie zawiodłem, a w następnych startach postaram się osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Korzystając z okazji chciałbym bardzo podziękować przełożonym za przychylność i możliwość reprezentowanie WSOSP moich kolejnych startach.