W dniu 14 kwietnia 2012 roku, na dystansie 10 kilometrów, odbył się „IV Bieg Częstochowski”.

Wśród 772 startujących zawodników w biegu uczestniczył zawodnik Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych - podchorąży I roku szer. pchor. Robert PIEPRZYCKI. W wyniku ostrej rywalizacji na trasie biegu, po przekroczeniu mety okazało się, że zawodnik „Szkoły Orląt” był najlepszy w klasyfikacji przedstawicieli wojska. Robert osiągnął bardzo dobry wynik z czasem 36 minut 06 sekundy. Drugim zawodnikiem z „wojska” okazał się st. szer. Adam WAŁOWSKI - reprezentant Wojskowego Klubu Biegacza „Meta” Lubliniec z czasem 36 minut 30 sekund. W klasyfikacji open szer. pchor. Robert PIEPRZYCKI został sklasyfikowany na 11 miejscu. Bieg wygrał Kenijczyk Edwin KIRVI z czasem 29 minut 57 sekund. Wśród pań wygrała dwunasta w klasyfikacji open Ukrainka Tatiana MAZENTSEVA z czasem 36 minut 18 sekund. Karolina PILARSKA z Wojskowego Klubu Biegacza „Meta” Lubliniec osiągnęła czas 37 minut 18 sekund i była najlepsza wśród żołnierzy pań.

Trener sekcji lekkiej atletyki, mjr mgr rez. Robert Jędrys, jest bardzo zadowolony z postawy i wyniku „naszego” zawodnika, sądzi że w przyszłości osiągnie on również podobnie dobre wyniki. Należy przypomnieć, iż Robert w zeszłym roku uczestniczył w Mistrzostwach Wojska Polskiego w Biegach Przełajowych w Lesznie. Mieszana sztafeta (po dwóch zawodników kobiety i mężczyźni) na dystansie 4x1000 metrów zajęła wówczas czwarte miejsce ustanawiając nowy rekord WSOSP.