„Dlaczego chce Pan/ Pani pracować w naszej firmie?”, czyli o rozmowie rekrutacyjnej…

     Idąc na rozmowę kwalifikacyjną, możesz mieć niemal pewność, że rekrutujący zapyta cię, dlaczego chcesz pracować akurat w tej firmie. Dobrze byłoby żebyś wtedy pokazał, że nie jesteś na rozmowie przypadkowo i zrobił dobre wrażenie na rekruterze.
     „Dlaczego chce Pan/ Pani pracować w naszej firmie?” - zadając to pytanie, rekruter sprawdza, co wiesz o firmie, do której aplikujesz. Czy wiesz, czym firma się zajmuje, jak jest zorganizowana, kogo zatrudnia. Próbuje się przekonać, czy na rekrutację trafiłeś z przypadku czy jesteś faktycznie przekonany, że chciałbyś tutaj pracować.
Jako aplikujący powinieneś pokazać, że wiele wiesz o firmie, a także że do niej pasujesz. Firmy chętniej zatrudniają pracowników, którzy wyznają podobne wartości oraz dobrze znają jej produkty, usługi
czy markę (nawet jako klient).
Pamiętaj, że jako dobrze przygotowany do rozmowy kandydat wiesz, co napisano w ogłoszeniu, dlatego przed spotkaniem wypadałoby, żebyś sięgnął jeszcze raz do oferty, by móc odwołać się do niej w trakcie rozmowy.             

Doradca kariery LAW
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

portfolio na targach

Najwięcej o Tobie pracodawca dowiaduje się z mowy Twojego ciała, jak „opanować” mowę ciała
w sytuacji rozmowy kwalifikacyjnej? Przeczytaj artykuł z najnowszego numeru Poradnika Praca.pl 2019. Dowiedz się także, jak odpowiadać na trudne pytania zadane podczas rozmowy z rekruterem oraz poczytaj o tym, jakie są konsekwencje zamieszczenia kłamstwa w cv.


https://www.praca.pl/poradnik/2019/12/


Zachęcam też do indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym, podczas których możesz przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz sprawdzić swoje dokumenty aplikacyjne.


Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Aktualne trendy na rynku pracy
zapoznaj się z raportem Instytutu Analiz Rynku Pracy.

 

           Raport przygotowany przez zespół badawczy Instytutu Analiz Rynku Pracy obejmuje okres od 11 grudnia 2018 r. do 14 stycznia 2019 r. W opracowaniu przedstawiono wyniki aktualnych badań i informacji dotyczących polskiego i międzynarodowego rynku pracy – przegląd najważniejszych zagadnień i aktualnych trendów na rynku.

      Z raportu wynika, że rynek pracy w Polsce jest stabilny, a plany zatrudnieniowe pracodawców świadczą o tym, że popyt na pracowników jeszcze się nie skończył i wciąż rośnie zapotrzebowanie na pracowników. Pracodawcy w Polsce wskazują na optymistyczne plany zatrudnienia w pierwszym kwartale 2019 r. Zwiększenie całkowitego zatrudnienia planuje 13%. Największy wzrost zatrudnienia deklarują firmy z sektora Produkcja Przemysłowa, z prognozą netto zatrudnienia na poziomie +21%. Optymizm jest również zauważalny w sektorze Transport/Logistyka/Komunikacja, gdzie prognoza utrzymuje się na poziomie +20%. Dostępne źródła jednoznacznie wskazują, że już teraz uczestnicy rynku pracy muszą przygotowywać się na zmiany, które nastąpią w najbliższej dekadzie. Innowacyjne technologie i nowoczesne rozwiązania zmienią oblicze pracy do 2030 r.
Zachęcam do lektury raportu, doradca zawodowy.

RYNEK PRACY_Aktualne trendy i wyniki badań

trening kreatywnoci