Wydział Lotnictwa Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych serdecznie zaprasza na kurs dokształcający "Seminaria doktoranckie". Kurs będzie prowadzony w dyscyplinie naukowej budowa i eksploatacja maszyn.

Celem kursu jest:

  • zapoznanie uczestników z metodyką prowadzenia badań naukowych, kształtowanie i rozwijanie warsztatu naukowo-badawczego uczestnika,
  • kształtowanie umiejętności opracowywania różnego rodzaju tekstów naukowych,
  • podnoszenie kwalifikacji naukowych uczestników, między innymi poprzez poszerzenie wiedzy specjalistycznej w wybranej specjalności naukowej,
  • przygotowanie do otwarcia przewodów doktorskich.

Kandydaci
Na kurs mogą się zgłaszać osoby mający tytuł zawodowy magistra z obszaru nauk technicznych, które chciałby
w przyszłości uzyskać stopień doktora w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn.

Organizacja zajęć
Kurs trwa 3,5 roku. Przez trzy lata prowadzone są zajęcia w jeden weekend w miesiącu. Sumaryczna, roczna liczba godzin wynosi 140. W tym 60 godzin stanowią wykłady i spotkania seminaryjne. Kolejne 60 godzin, to zajęcia przewidziane na pracę własną uczestników seminariów doktoranckich
w laboratoriach uczelni, podczas których będzie można prowadzić m.in. badania. Korzystanie
z laboratorium jest możliwe również w dni robocze. Pozostałe 20 godzin, to praktyka dydaktyczna prowadzona pod nadzorem opiekuna naukowego. W zależności od potrzeb, będą odbywać się również indywidualne konsultacje z opiekunami naukowymi.

W ramach zajęć prowadzone będą wykłady i spotkania seminaryjne. W trakcie seminariów doktoranckich uczestnicy uzyskają możliwość prowadzenia badań w laboratoriach uczelni w celu przygotowywania rozprawy doktorskiej, a także będą mieli prawo do korzystania z zasobów biblioteki szkoły.

Koszt opłaty rocznej wynosi 2200 zł.

Rekrutacja
Do dnia 22.09.2017 r. należy w Dziekanacie Wydziału Lotnictwa złożyć komplet wymaganych dokumentów, na który składają się:

  • kopia dyplomu potwierdzającego nadanie tytułu zawodowego magistra w obszarze nauk technicznych,
  • 4 aktualne fotografie zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych,
  • podanie o przyjęcie na seminaria doktoranckie,
  • opis zainteresowań naukowych kandydata (maksymalnie 5 stron maszynopisu),
  • wykaz dotychczas opublikowanych prac naukowych kandydata, jeśli jest taka możliwość,
  • opcjonalnie (niewymagane) opinia o kandydacie sporządzona przez pracownika naukowego ze stopniem naukowym doktora habilitowanego lub z tytułem profesora z obszaru nauk technicznych.

Rozmowa kwalifikacyjna
O terminie rozmów kwalifikacyjnych kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi najpóźniej do dwóch tygodni po zakończonych rozmowach kwalifikacyjnych.