Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” z siedzibą w Lublinie zaprasza studentów oraz absolwentów uczelni wyższych do skorzystania z narzędzi online do oceny własnych kompetencji i postaw przedsiębiorczych opracowanych w ramach projektu „From Theory to Action – ActYouth EU” w ramach programu Erasmus+.


Projekt został zrealizowany w latach 2015-2017 przez międzynarodowe konsorcjum złożone z 5 partnerów: Eurosuccess Consulting – Lider Projektu (Cypr), Uniwersytet w Aveiro (Portugalia), Uniwersytet Europejski (Cypr), Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” w Lublinie, Uniwersytet Witolda Wielkiego w Kownie (Litwa).

W trakcie trwania projektu zbadaliśmy oczekiwania pracodawców wobec przyszłych pracowników i w oparciu o zebrane dane wyszczególniliśmy 10 obszarów kompetencji miękkich uznanych jako cennych na rynku pracy w krajach biorących udział w projekcie. Opracowany zestaw kompetencji obejmuje kompetencje osobiste oraz horyzontalne poszukiwane wśród ludzi młodych podejmujących pracę po raz pierwszy po ukończeniu studiów lub z niewielkim doświadczeniem zawodowym jak i rozpoczynających swój własny biznes.

Oferta ActYouth obejmuje:

1. Narzędzie ICT do oceny kompetencji studentów i absolwentów

Narzędzie ICT służy do samodzielnego pomiaru i oceny poziomu kompetencji przedsiębiorczych studentów/absolwentów diagnozując luki kompetencyjne, a więc obszary wymagające poprawy. Użytkownicy narzędzia otrzymują spersonalizowaną informację zwrotną na temat poziomu swoich kompetencji. Wyniki indywidualne są porównane z wynikami użytkowników narzędzia uzyskanymi w kraju oraz w wybranych krajach UE.
Narzędzie pozwala studentom/ absolwentom samodzielnie zdiagnozować swoje mocne i słabe strony wskazując kierunki pracy nad zidentyfikowanymi lukami/ obszarami wymagającymi poprawy.


2. Szkolenia rozwijające i wzmacniające kompetencje przedsiębiorcze

Oferowane szkolenia są realizowane w oparciu o opracowany pakiet szkoleniowy dedykowany rozwojowi 10 kompetencji: komunikacja, umiejętności interpersonalne, dokładność, zdolność adaptacyjna, odporność na stres, zarządzanie sobą w czasie, świadomość biznesowa, orientacja na klienta, zarządzanie konfliktem oraz ICT. Szkolenia realizowane są zgodnie z metodologią 80:20, czyli co najmniej 80% czasu poświęcany jest na zajęcia praktyczne, np. ćwiczenia w grupie, analiza studiów przypadku, gry symulacyjne itd.

W trakcie szkoleń, trenerzy wykorzystują Grę Symulacyjno-Edukacyjną, która w praktyce uczy młodych ludzi funkcjonowania w świecie biznesu, daje możliwość rozwoju kompetencji w symulowanym środowisku oraz przeżycia emocji i radzenia sobie w różnych sytuacjach biznesowych. Gra odtwarza zasady funkcjonowania firmy poprzez symulację rzeczywistych zdarzeń w trakcie gry, ćwicząc myślenie strategiczne, umiejętności zarządzania, podejmowania decyzji w warunkach niepewnych, analizowanie informacji, a tym samym przygotowując graczy do podejmowania racjonalnych decyzji, jakich wymaga zarządzanie firmą. Uzupełnieniem gry jest Instrukcja Użytkownika.


Zapraszamy wszystkie osoby, które pragną wzbogacić wiedzę o sobie, wzmocnić swoje kompetencji oraz szanse na rynku pracy do bezpłatnego skorzystania z oferty.
Narzędzia ActYouth EU dostępne są bezpłatnie na oficjalnej stronie projektu http://www.actyouth.eu/pl w 5 wersjach językowych (język angielski, polski, grecki, portugalski, litewski).


Kontakt:
Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego OIC Poland z siedzibą w Lublinie
ul. Gospodarcza 26, 20-213 Lublin
Anna Bartosiewicz
tel.: (81) 710-46-40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.