Logistyczne Koło Naukowe Studentów
- działa w Lotniczej Akademii Wojskowej. Działalność Koła opiera się na realizowaniu przedsięwzięć w środowisku logistycznym, kultywowaniu tradycji uczelni, promocji szkoły na skalę ogólnokrajową, organizowaniu wyjazdów studyjnych, pozyskiwaniem wiedzy od przedsiębiorstw oraz wymianą doświadczeń pomiędzy podobnymi organizacjami działającymi w branży logistycznej. Dodatkowo aktywnie angażuje się w różne wydarzenia związane z uczelnią oraz z kontrahentami w aspekcie czysto logistycznym. Członkowie Koła starają się rozwinąć wiedzę na temat logistyki pod każdym kątem by studenci, którzy są zaangażowani w działanie byli wystarczająco przygotowani do podjęcia pracy w branży logistycznej.
Celami działania Koła są w szczególności:
- zdobywanie i poszerzanie wiedzy, kwalifikacji zawodowych, kultury technicznej i etyki zawodowej oraz umiejętności z zakresu logistyki;
- służba rozwojowi aktywności naukowej i społecznej studentów;
- realizowanie badań i projektów naukowych przez członków Koła;
- propagowanie kierunku logistyka;
- współpraca z podmiotami gospodarczymi oraz organizacjami naukowymi w zakresie wspólnych projektów.
Głównymi formami działalności Koła są:
- spotkania i dyskusje na tematy przewidziane w programie Koła;
- organizowanie i udział w seminariach, sympozjach, warsztatach oraz konferencjach i zjazdach naukowych;
- organizowanie wyjazdów i współpraca z podmiotami gospodarczymi.
Opiekunowie:
płk dr inż. Dariusz Ungiert,
tel. - 261 517 755,
e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ppłk mgr Dariusz Górczyński,
tel. – 261 517 964,
e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
KONTAKT:
Szczegółowe informacje o nas znajdziesz tutaj.
Na wszelkie pytania z chęcią odpowiedzą członkowie koła:
Kędziora Maciej - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Stiepowikow Cezary - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kafara Karolina - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Osóbka Hanna - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Opiekunowie Koła
płk Dariusz Ungiert – Szef Katedry Logistyki (nieprzerwanie, od jej powstania).
Żołnierz z długim stażem, doświadczony logistyk, zapalony turysta, fizyk hobbysta, meloman amator. Uwielbia poznawać nowe rzeczy – szczególnie uczyć się logistyki od studentów.
Rozwijanie pasji i zainteresowań naukowych studentów traktuje jako jedno z najważniejszych zadań w swojej działalności nauczyciela akademickiego. Sukcesy studentów uważa za swoje największe osiągnięcia.
ppłk Dariusz Górczyński – na chwilę obecną tylko nieformalnie.
Wspiera Członków Koła w kwestiach organizacyjnych. Zawsze chętnie pomaga studentom jak tylko znajdzie czas a ponieważ ma go mało to i pomoc jest ograniczona.
To on poznaje Członków koła z ciekawymi osobami z kręgów logistyki i transportu z poza Uczelni.
Działalność naukowa członków koła – prace naukowe, artykuły i referaty
- „Bariery rozwoju transportu intermodalnego w Polsce”- J. Łupińska,
- „Innowacyjne projekty w transporcie intermodalnym”- I.Karolak,A.Głączyńska,
- “Nowe technologie w systemach nawigacji satelitarnej”- I.Budzisz,
- “Ocena możliwości wykorzystania jednostki ratowniczo-gaśniczej Ochotniczej Straży Pożarnej Dęblin-Masów w sytuacji wystąpienia wypadku lotniczego” - A.Głączyńska,I.Karolak,
- “Ocena czynników sukcesu przedsięwzięcia inwestycyjnego-port lotniczy”- R. Konstanty,
- “Bezpieczeństwo cywilnych operacji lotniczych bezzałogowych statków powietrznych”- E.Krakowiak,
- “Zwiększenie możliwości operowania śmigłowców w terenie o obniżonej nośności”- S.Swat,
- “Szybka naprawa zniszczeń lotniskowych -technologia i organizacja”-E. Olkowska,
- “Nowoczesne technologie w transporcie i przechowywaniu paliw płynnych w Siłach Zbrojnych RP”- plut. pchor C. Stiepowikow,
- “Magazyny w przedsiębiorstwie – Logistyka magazynowania.”- A. Komorek, K. Mizak,
- “Innowacyjność w transporcie jako narzędzie konkurencyjności.”- M. Maksim, W.Wereszka,
- “Glideway – innowacja w transporcie indywidualnym”- I. Karolak, A. Głączyńska,
- “Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w logistyce lotnictwa.”- I. Karolak, A. Głączyńska,
- “Współczesna koncepcja usług outsourcingowych na przykładzie gospodarki paliwami w logistyce wojskowej.”-plut. pchor C. Stiepowikow,
- “Zastosowanie BSP – wielowirnikowce do transportu paczek na przykładzie firmy DHL.”- M. Kędziora, K. Kafara,
- “Scentralizowanie potencjału transportowego.”-E. Banak, M. Grajek,
- “Perspektywy implementacji pojazdów autonomicznych na rynek Polski.”- I. Karolak, A.Głączyńska,
- “Bezzałogowe statki powietrzne w służbie bezpieczeństwa oraz jako nowe narzędzie w rękach przestępców.”- E. Krakowiak,
- “Automatyczna identyfikacja i lokalizacja produktów z wykorzystaniem RFID oraz Google Glass.”-M. Kędziora, K. Kafara,
- “Transport lotniczy zwierząt- wyzwania i problemy.”- E. Banak, M. Grajek,
- “Transport lotniczy materiałów wybuchowych.”- K. Herc, B. Zakrzewska.
Jeśli, któraś praca Ci się spodobała i chcesz się z nią zapoznać, daj znać !
Wyjazdy Naukowe:
Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki MT TSL 2017
W dniu 22.03.2017 r. członkowie LKNS wraz z opiekunami uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Transportu, Spedycji i Logistyki MT TSL 2017.
Studenci zapoznawali się z ofertą firm transportowych, zdobywali informacje o tym, jak funkcjonują firmy transportowe w Polsce oraz na arenie międzynarodowej. Liczne nowinki techniczne wspomagające bezpieczny transport cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Kolejnym punktem uczestnictwa studentów w Targach była Konferencja InterModal dotycząca integracji przewozów światowych.
Na konferencji poruszano tematykę rozwoju transportu intermodalnego w Polsce, na świecie, problematykę związaną z tym transportem, wdrażanie inteligentnych systemów transportowych i wiele innych.
„Lotnictwo nowej generacji - strategie, technologie, rozwiązania”
W dniach 04-05.04.2017 r. członkowie LKNS uczestniczyli w międzynarodowej Konferencji i Wystawie pod tytułem „Lotnictwo nowej generacji - strategie, technologie, rozwiązania”.
Organizatorami byli Zarząd Targów Warszawskich S.A. oraz Wyższa Szkoła Sił Powietrznych .
W trakcie konferencji studenci mieli możliwość przysłuchiwania się debatom oraz prezentacjom wielu znamienitych gości. Poruszono wiele tematów związanych m.in. z planami rozwoju rynku transportu lotniczego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, innowacyjne technologie w zarządzaniu bezpieczeństwem i kontrolą ruchu lotniczego, najnowszymi rozwiązaniami na rzecz obsługi statków powietrznych, zwiększenia bezpieczeństwa w porcie lotniczym. W debatach poruszono również tematy związane ze szkoleniem kadr lotnictwa państwowego i cywilnego, jak również plany modernizacji technicznej Sił Zbrojnych.
II OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA KÓŁ NAUKOWYCH
W dniu 10 maja studenci WSOSP wraz z opiekunem uczestniczyli w II OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI KÓŁ NAUKOWYCH, która obyła się w Wojskowej Akademii Technicznej. Nasi studenci zaprezentowali swoje prace w zakresie ,,Logistyka i obronność w świetle technologii".
Na uczestników konferencji czekały liczne atrakcje, wycieczki z których studenci wynieśli nowe doświadczenia i wiedzę.
VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Młodych Logistyków "Pollogus 2017"
W dniach 16-17 listopada 2017 roku Członkowie LKNS uczestniczyli w VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Młodych Logistyków "Pollogus 2017", która miała miejsce Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.
Tematem przewodnim konferencji były Innowacje w logistyce - dylematy i współczesne wyzwania.
XX Międzynarodowa Konferencja Naukowa Nowa Jakość Zarządzania
(24-26 listopada) odbyła się XX Międzynarodowa Konferencja Naukowa Nowa Jakość Zarządzania - New Quality 2017 w Kazimierzu Dolnym organizowana przez UMCS Lublin.
Równolegle z konferencją nasi studenci brali udział w warsztatach i zdobywali wiedzę w tematyce ,,Business Model Based on Value".
X Dni Transportu
W dniach 13-16 grudnia 2017 roku Członkowie LKNS uczestniczyli w X Dniach Transportu, organizowanych przez Politechnikę Krakowską. Podczas konferencji można było wysłuchać referatów dotyczących sztucznej inteligencji, łańcucha dostaw w branży odzieżowej, Carpooling’u oraz Carshareing’u. Dodatkowo można było zobaczyć wyposażenie pojazdu Inspekcji Transportu Drogowego i porozmawiać z jej pracownikami. Drugi dzień konferencji poświęcony był na wycieczki. Z tej okazji nasi przedstawiciele mieli szanse zobaczyć symulator tramwaju, odwiedzić Philip Morris oraz laboratorium Inżynierii Ruchu Kolejowego, a także zwiedzić stolicę Królów Polski
Urząd Lotnictwa Cywilnego oraz na Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki Ptak EXPO Warszawa.
23.03.2018 r. należał do damskiej części koła logistycznego. Cztery nasze członkinie wybrały się na wycieczkę do Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz na Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki Ptak EXPO Warszawa.
W Urzędzie Lotnictwa Cywilnego dziewczyny odwiedziły Naczelnika Rejestru Cywilnych Statków Powietrznych Pana Grzegorza Syksona, który opowiedział im o pracy w rejestrze oraz pokazał archiwa w tym dawne księgi ewidencji.
Targi natomiast obfitowały w konferencje i spotkania pod hasłem " Dzień Młodego Logistyka i Transportowca". Podczas warsztatów organizowanych przez infopraca.pl można było zdobyć wiedzę na temat dobrego CV, czy rozmowy o pracę. Dodatkowo na terenie targów były organizowane przejażdżki samochodem TATRA DAKAR.
Inżynieria Ruchu Lotniczego
V Konferencja Air Traffic Engineering organizowana przez Politechnikę Warszawską, a dokładnie przez Wydział Transportu i Studenckie Koło Naukowe.
Na konferencji przedstawiano referaty dotyczące transportu lotniczego i integracji z pozostałymi gałęziami transportu. Przedstawiciele ośrodków naukowych i badawczych omówili problemy dotyczące bezpieczeństwa transportu, czynnika ludzkiego w transporcie oraz oddziaływania transportu lotniczego na środowisko.
Tekst: D. Ungiert, D. Górczyński, Zarząd LKNS
Foto: archiwum LKNS